Avalehele
 

Näo nahk sügeleb

Küsimus:

Tere!
Mure selline, et nende jubedate külmadega on näonahk hakanud sügelema, puhastan hästi õrna toimega puhastusvedelikuga, kreemitan ka selliste kreemidega mis on sobilikud õrnale näonahale, aga millegi pärast ei taha minu nägu enam mitte kohe korda minna. Toiduga seoses ka ei tohiks viga olla, sest jälgin mida suhu panen(muidugi olen viimasel ajal tõstnud kõvasti c-vitamiini osa toidus), nahal ei ole mingeid punne(v a mõned üksikud akne punnid, need ei sügele), ei ole ta punane aga siis lihtsalt sügeleb ja sügeleb.
Tänud
Anna

Vastus:

Tere

Välise temperatuuri languse ja toatemperatuuri tõusuga kaasuvad nahal mitmed probleemid. Madal niiskus, paksud riided, pikemad ja kuumemad dušid võivad naha muuta kuivaks, sügelevaks ning tundlikumaks. Nahk kaotab rohkem niiskust ja kaitsvat rasukihti, mistõttu on eriti oluline õige ja paindlik nahahooldus.
Võimalik, et ka mingi kosmeetiline hooldusvahend, mida siiani olete kasutanud, on hakanud nahka ärritama või tekitanud allergiat.

Peaksite hoidma käepärast lipiidsema kreemi, mis kompendeerib kuivust. Samas ärge kasutage rasvasemat kreemi vistrike piirkonda, kus poorid võivad ummistuda.

Proovige näiteks Avene Hydrance Optimale Rich Cream (ei tekita komedoone), Essex kreemi või A-Derma Rhealba Oat Milk Skin Care Cream (ei tekita komedoone)

Puhastusvahendid peavad samuti olema väga õrnatoimelised. Proovige näit. Avene Gentle Milk Cleanser
A-Derma Sensifluid no-rinse Cleansing Lotion või Eucerin õrn puhastav emulsioon

Lugege ka artiklit Nahahooldus talvel

Elo Kuum
dermatoloog