Avalehele
 

Jumestuskreemi kasutamine vistrikulisel nahal

Küsimus:

Tere!

Mul on vistrikud, ei saaks öelda, et kõige hullemad. Muidu pesen nägu spets toodetega jne. Jumestuskreemi pole kasutanud. Aga tahaks. Kuidas see mõjub vistrikele? ja mitte mingi apteegi toode (sellist jumestuskreemi vist polegi?!), vaid tavaline firma toodang. Et kas on võimalus, et läheb hullemaks? (Mitte allergia puhul)

Aitäh.

Vastus:

Tére

Puuderkreemidest on aknele kalduvale nahale sobivaimad õlivabad, matid või poolmatid tooted. Nad küll ei kata nii hästi kui õlisemad kreemid, kuid samas ei ummista poore.

Õlivabad meigikreemid ei sisalda loomseid, taimseid või mineraalseid õlisid. Nad sisaldavad teisi õliaineid, nagu silikoonid dimetikoon või tsüklometikoon. Nahale kandmise järgselt jätavad nad meeldiva kuiva tunde. Silikoon on äärmiselt populaarne aluskreemide komponent, kuna ta on mitte-komedogeenne, mitte-aknegeenne ja hüpoallergiline. Tavaliselt on need tooted vedeliku kujul ja pakendatud pudelisse.

Puudritest soovitatakse kasutada rohkem tolmpuudrit, kuna see imab paremini rasu kui pressitud puuder. Puuder kantakse õlivaba aluskreemi peale püsivama kosmeetilise tulemuse saamiseks.
Rasuse naha puhul ei soovitata kasutada kivipuudrit, kuna on konsistentsilt liiga paks, jättes nahale paksu kihi, mis hakkab päeva jooksult kergesti pragunema, eriti siis, kui nahk eritab rasu. Nahk tundub endisest veelgi ebatasasem ja jätab räpase mulje.

Isegi kui kivipuuder on õlivaba, siis vahataolised ained, mis hoiavad toodet pressitud kujus, võivad jätta nahale libeda tunde.

Vistrike puhul soovitan samaaegselt kindlasti alustada ka akne ravi. Kerge akne ravi saab alustada apteegis saadaoleva käsimüügiravimiga Akne BP5. Lisaks peab kaasuma õige nahahooldus.

Elo Kuum
dermatoloog