Avalehele
 

Akne ja peitekreemid, puudrid

Küsimus:

milline oleks kõige parem jumestustoode vistrikulise(komedoonidega) naha puhul...mis ei ummistaks poore ja kataks hästi???Ette tänades K.(19)

Vastus:

Tere

Aknelisele nahale sobib apteegitoodetest näit. Dercome simplex, mis on nii desinfitseerivate kui katvate omadustega. Toode ei ummista poore. Kindlasti on ka palju teisi tooteid.

Puuderkreemidest on aknele kalduvale nahale sobivaimad õlivabad, matid või poolmatid tooted. Nad küll ei kata nii hästi kui õlisemad kreemid ning kalduvad kogunema vistrike ümber.

Õlivabad peitekreemid ei sisalda loomseid, taimseid või mineraalseid õlisid. Nad sisaldavad teisi õliaineid, nagu silikoonid dimetikoon või tsüklometikoon. Nahale kandmise järgselt jätavad nad meeldiva kuiva tunde. Silikoon on äärmiselt populaarne peitekreemide komponent, kuna ta on mitte-komedogeenne, mitte-aknegeenne ja hüpoallergiline. Tavaliselt on need tooted vedeliku kujul ja pakendatud pudelisse.

Puudritest soovitatakse kasutada rohkem lahtist puudrit, mida saab raputada (loose powder), kuna see imab paremini rasu kui pressitud puuder. Isegi kui pressitud puuder on õlivaba, siis vahataolised ained, mis hoiavad toodet pressitud kujus, võivad jätta nahale libeda tunde.
Puuder kantakse õlivaba peitekreemi peale püsivama kosmeetilise tulemuse saamiseks.

Elo Kuum
dermatoloog