Avalehele
 

Punnid istmikul.

Küsimus:

Mure teevad imelikud punnid istmikul,on olnud ka enne nõrgemas vormis.Viimaste kuude jooksul on neid aina juurde tekkinud.Alguses arvasin,et tegu lihsalt higistamise ja hõõrumise tulemusega,aga iga päev tekib neid rohkem.Võib äkki asi olla tingitud sellest,et oli kuum suvi ja terve suvi sai töö juures pikkade,paksude pükstega higistatud?Alguses oli istmik täitsa kirju,punastest laikudest ja punnidest.Kuid siis sai ostetud käsimüügist "Klotrimasool"'i,mis võttis ära punetuse ja laigud,kuid punnid alles siiani.
Punnid ise on nahast kõrgemad ja sügelevad,sees on ka mäda,mida pigistanud välja iga õhtu.Proovitud on ka igasugu nahapuhastusvahendeid,kuid miski pole neid ära võtnud.
Kust võiks leida abi,kas on võimalik käsimüügist midagi selle vastu saada,kuna arsti juurde minek hirmutab veidike koha intiimsuse pärast.
Higistanud olen kõvasti,tekkisid ka nahale üle keha punased laigud,millega sai käidud arsti juures,kus kirjutati välja
"Nizoral 2%" kreem,mis tegi selle asja korda.Ehk on need kaks asja omavahel seotud.
Selleks, et punetus ja laigud istmikult kadusid,määrisin seda iga päev "Klotrimasool"iga umbes kuu aega järjest.
Ette tänades, Raimo

Vastus:

Tere

Tõenäoliselt ei ole tegemist seenega ja seega seenevastased kreemid ei aita. Ilmselt on istmikul follikuliit ehk karvanääpsupõletik, mis on bakteriaalse iseloomuga. Raviks kasutatakse antibakteriaalseid kreem ja pikemalt kestnud haiguse korral ka suukaudset antibakteriaalset ravi. Õige diagnoosi ja ravi saamiseks soovitan siiski pöörduda dermatoloogi poole. Käsimüügis ei ole kahjuks tõhusaid antibakteriaalseid vahendeid. Teepuuõli on kergelt antiseptilise ja kuivatava toimega.

Elo Kuum
dermatoloog