Avalehele
 
Urgo geel suuõõne haavanditele, puuviljamaitseline

Urgo geel suuõõne haavanditele, puuviljamaitseline

Keskmine hind apteegis:

6 ml 8.69€

Kasutatakse haavandite (1 kuni 2 haavandit diameetriga alla 1 cm) ja väikeste haavade raviks suu limaskestal.

Mis on suuõõne haavand?

Suuõõne haavand on suu limaskesta pindmine kahjustus, mis avaldub valuliku haavandina. Haavandi põhi on valge, servad teravad ning limaskest haavandi ümber on helepunane. Tekkepõhjused on ebaselged. Mõned tegurid, nt pärilikkus, toit, traumad (põske hammustamine, hambaproteesid), teatud ravimid, stress või hormoonid, võivad soodustada haavandi teket.

Kandes geeli suus olevale haavandile, moodustub nähtav, õhuke ja elastne kile, mis:
- kaitseb toidu ja sülje eest kuni 4 tundi;
- leevendab valulikkust kiiresti ja kauakestvalt;
- soodustab paranemist.

Kasutamine:

eemaldada spaatli ühelt küljelt liigne kogus geeli spaatlit vastu pudeli serva tõmmates. Spaatli otsaga kanda geel haavandile või kahjustunud kohale. Lasta geelil kile tekkimiseks kuivada 10 sekundit, seejärel suu sulgeda. Kui haavand või kahjustus ei saanud täielikult kaetud, korrata protseduuri.
Preparaati võib kasutada vastavalt vajadusele kuni 4 korda päevas, eelistatavalt enne sööki, kuni täieliku paranemiseni (3 kuni 5 päeva). Geeli ei ole vaja uuesti kanda seni, kuni kile on haavandil veel nähtav. Geeli koostis garanteerib hügieenilisuse. Pärast kasutamist ei ole spaatlit vaja puhastada.

Vastunäidustused: mitte kasutada suurte haavandite (diameeter üle 1 cm) ja herpese (palju väga väikseid haavandeid) korral, mis vajavad arsti konsultatsiooni. Mitte kasutada infitseerunud haavade, põletuste ja sügavate (veritsevate) haavade korral. Preparaati mitte kasutada ülitundlikkuse korral salitsüülhappe derivaatide suhtes.
Raseduse ja imetamise ajal ei ole soovitatav kasutada, kuna puuduvad uuringud.

Ettevaatusabinõud: Preparaadi kandmisel haavandile võib hetkeks tekkida ebamugavus- ja kipitustunne. Mitte kasutada alla 6-aastastel lastel.

Pakend: 6 ml pudelis (85 aplikatsiooni).

Tootja: Laboratoires Urgo, Prantsusmaa.
Maaletooja: Miecys-Pharm OÜ, Vitamiini 4, 51014 Tartu.

Vaata kõiki tooteid